معرفی انواع ماژول

معرفی ماژول SC20 Smart Module شرکت QUECTEL

ماژول SC20 در نوع W و E جزو نسل جدید از چند حالت هوشمند LTE Cat 4 شرکت کویکتل میباشد که با سیستم عامل اندروید طراحی و برای بازار تولید، عرضه شده است. این ماژول هوشمند با پشتیبانی از سرعت آپلود و دانلود قابل توجه 150Mbps برای برنامه های کاربردی صنعتی و مصرفی که نیاز به سرعت بالا و دسترسی به اینترنت با سرعت بالا دارند بسیار ایده آل میباشد. پشتیبانی از چند خروجی MIMO و سازگاری این ماژول با شبکه های GSM و GPRS و EDGE امکان استفاده از آن در مناطق دور افتاده از پوشش های بروز مانند 3G و 4G را فراهم ساخته است.

نوشته شده توسط علی افراشته

Quectel SC20-E
مطالعه تکمیلی
Simcom SIM39EAU
مطالعه تکمیلی

معرفی ماژول SIM39EAU GPS شرکت SIMCOM

ماژول SIM39EAU نمونه ای از ماژول های بروز رسانی شده (چه از نظر نرم افزاری و چه از نظر سخت افزاری) اخیر شرکت SIMCOM میباشد. این ماژول GPS با فرکانس L1 میباشد که با جاساز شدن یک آنتن در درون آن و با تکیه بر طراحی MTK، بالاترین سطح حساسیت، دقت و TTFF را برای طراح برد الکترونیک مکان یاب به ارمغان می آورد. کمترین مصرف انرژی و وجود آنتن SMD بر روی خود ماژول، باعث محبوبیت آن در میان تولیدکنندگان بردهای مکان یاب شده است.

نوشته شده توسط علی افراشته

معرفی ماژول SIM800C GSM شرکت SIMCOM

ماژول مخابراتی SIM800C محصول شرکت معتبر SIMCOM، یک ماژول کامل 4 باند GSM/GPRS بر پایه سخت افزاری SMD است که با تکیه بر پارامترهای قیمت مناسب، دارای منابع اطلاعاتی فراوان، کارآیی نرم افزاری بالا، در دسترس بودن و … در طراحی محصولات تولیدکنندگان ردیاب ها و دزدگیرها، جایگاه بسیار در خور توجه دارد. ماژول SIM800C با پشتیبانی از چهار باند فرکانسی 850/900/1800/1900 MHz میتواند صدا، پیام کوتاه و اطلاعات داده را با مصرف انرژی بسیار کم انتقال دهد. این ماژول با اندازه کوچک 17.6*15.7*2.3 میلی متر برای طراحی محصولات و بردهای باریک و جمع و جور بسیار مناسب میباشد.

نوشته شده توسط فاطمه رضوانی

معرفی ماژول SIM800C GSM شرکت SIMCOM
مطالعه تکمیلی
معرفی ماژول NEO-6M GPS شرکت UBLOX
مطالعه تکمیلی

معرفی ماژول NEO-6M GPS شرکت UBLOX

ماژول مخابراتی NEO‑6M از محصولات شرکت UBLOX (با مرکزیت تولید اروپا برای نمایندگی رسمی میکرو مدرن در ایران) با عملکرد حرفه ای بر روی برد استاندارد، با کاربرد اصلی مکان یابی، بعنوان قدیمی ترین و پرکاربردترین ماژول GPS در میان تولیدکنندگان و طراحان تخصصی الکترونیک، مطرح میباشد. طراحی داخلی ماژول های UBLOX با ساختار پیشرفته و بروز، مصرف انرژی کم، ارسال و دریافت دقیق داده و همچنین عملکرد قابل قبول در محیط های بسته و نویز بالا را، برای کاربر فراهم میکند. قابلیت انعطاف پذیری در طراحی و در دسترس بودن ویژگی های کاربردی این ماژول برای تولید کنندگان میباشد.

نوشته شده توسط فاطمه رضوانی

معرفی ماژول SIM868 GSM شرکت SIMCOM

ماژول مخابراتی SIM868 محصول قدیمی شرکت سیمکام، یک ماژول 4 باند GSM/GPRS با تکنولوژی بروز شده، گزینه مناسب به منظور استفاده در بردهای مرتبط با ناوبری ماهواره ای میباشد. طراحی جمع و جور این ماژول به همراه پد های LCC و LGA، به طور قابل توجهی موجب صرفه جویی در زمان و هزینه مشتریان برای توسعه برنامه های کاربردی فعال GNSS شده است. ماژول SIM868 شامل یک رابط صنعت استاندارد میباشد که به داده های متغیر این امکان را میدهد که بصورت یکپارچه و همزمان در هر مکان و هر زمان با پوشش سیگنال، قابل ردیابی باشند. مجموع این خصوصیات، باعث محبوبیت این ماژول قدیمی در میان تولیدکنندگان و طراحان بردهای الکترونیک شده است.

نوشته شده توسط فاطمه رضوانی

معرفی ماژول SIM868 GSM شرکت SIMCOM
مطالعه تکمیلی
معرفی ماژول FC10 WIFI شرکت QUECTEL
مطالعه تکمیلی

معرفی ماژول FC10 WIFI شرکت QUECTEL

کوچکترین ماژول وای فای از سری قطعات Short Range Module شرکت Quectel با سایز 16.6mm در 13mm، ماژول FC10 میباشد. پکیج LCC در کنار سایز کوچک این ماژول، باعث کاهش هزینه برد نهایی و برآورده کردن حداکثر نیاز مشتری شده است. این ماژول بر اساس تکنولوژی Surface Mount ساخته شده و آن را بعنوان یک سخت افزار ایده آل برای پروژه های مقاومتی در فضاهایی با شرایط فیزیکی خاص، مطرح کرده است. محدوده دمایی جالب توجه و رابط پایدار SDIO، ماژول FC10 را در ترکیب با ماژول EC20 در بردهای مخابراتی، به منظور استفاده در طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی M2M مانند خودرو، امنیت و PDA صنعتی به عنوان یک ترکیب کاربردی ایده آل مطرح کرده است.

نوشته شده توسط حامد  اله وردی لو

معرفی ماژول L76 GNSS شرکت QUECTEL

ماژول فوق العاده کوچک L76، یک گیرنده GNSS با قابلیت دسترسی همزمان به سیستم های GPS، GLONASS BeiDou، Galileo و QZSS می باشد. این ماژول با پشتیبانی از 33 کانال ردیابی، 99 کانال مالکیت و 210 کانال PRN میتواند هر ترکیبی از سیگنال های ماهواره ای را دریافت و داده های مربوط به آن را پردازش نماید. این ماژول با پشتیبانی از سیستم GNSS، امکان تشخیص دقیق موقعیت مکانی را در دریافت و ارسال اول دارد و همچنین امکان فزایش دقت موقعیت در محیط های شهری و تو در تو را برای کاربر فراهم مینماید. ویژگی جالب توجه تابع logger تعبیه شده به نام فن آوری LOCUS در این ماژول اجازه می دهد که L76 بتواند اطلاعات مربوط به حافظه داخلی فلش را در فواصل پیش فرض پانزده ثانیه پردازش کند.

نوشته شده توسط علی افراشته

معرفی ماژول L76 GNSS شرکت QUECTEL
مطالعه تکمیلی
1398-5-1 14:21:46 +04:30